Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności

"Słońce Południa" - wystawa malartwa Stanisława Sacha Stawiarskiego w Zamku Książ
25.02.2011

Przedsiębiorstwo „Zamk Książ” sp. z o.o. zaprasza na wystawę malarstwa Stanisława Sacha Stawiarskiego pt "Słońce Południa". Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 10 marca 2011 o godz. 14.00 w Salach Wystawowych na II piętrze zamku. Ekspozycja będzie składała się z 70 obrazów olejnych oraz 80 rysunków autora. Wystawa będzie udostępniona od 10 marca do 31 maja 2011 roku.

Stanisław Sach Stawiarski urodził się w 1941 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie, gdzie w 1962 roku złożył egzamin maturalny. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. W 1969 roku uzyskał dyplom malarski z wyróżnieniem. W tym samym roku ukończył również Studium Pedagogiczne przy krakowskiej ASP.

W roku 1970 wyjechał do Paryża i odbył roczne studia w paryskiej Beaux Arts. W 1973 roku został członkiem ZPAP w Krakowie, a w 1975 Związku Artystów Malarzy w Saint Tropez. Od roku 1977 należy do Francuskiego Związku Artystów.

W roku 1989 został powołany na członka Międzynarodowej Akademii Literatury, Sztuki i Nauki "Greci Marino", która w uznaniu jego zasług artystycznych przyznała mu tytuł profesora. Nazwisko artysty figuruje w "Who is who" (Lozanna, Szwajcaria) oraz ostatnim wydaniu "Benezit" (Grund, Paris, 1999).

Sacha Stawiarski szereg lat pracował w Paryżu, obecnie mieszka w Ramatuelle w pobliżu Saint Tropez oraz od 1992 roku posiada swój drugi dom w Kotlinie Kłodzkiej. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

<<< powrót
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica