Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności » Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

Wybierz przedział
do
 

W końcu nadejdzie ten dzień, dzień w którym oba nasze światy - żywych i umarłych zaczną się przenikać, a kiedy tak się stanie w mrocznym zamku Książ rozpocznie się gra. 31 października bieżącego roku o godzinie 20:00 na niebie zalśni księżyc łowców, a ponure ciemności dawnej rezydencji Hochbergów rozświetlane będą tylko dzięki blasku świec. Okolice zamku staną się przystanią dla mrocznych istot zza światów, które czaić się będą na śmiałków zapuszczających się w te miejsca.

Pozwolisz wygrać swojemu strachu i nie odważysz się mu przeciwstawić? Czy może jednak zwycięży odwaga i pragnienie zwycięstwa?

Ceny biletów w przedsprzedaży to 70 zł,  natomiast w dniu wydarzenia 80 zł. Bilety można nabyć na stronie Zamku Książ, oraz na miejscu w kasie biletowej.

więcej >>>

Od 19 do 21 października bieżącego roku po raz piąty będzie miał miejsce Ogólnopolski Zjazd Eksploratorów - "Walim 2012". Organizatorami programu są Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza, oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, którzy jak zawsze zapewnią uczestnikom ciekawych wrażeń. Jednakże w tym roku wydarzenie to będzie wspierane także przez Przedsiębiorstwo "Zamek Książ" w Wałbrzychu.

Do programu możemy zaliczyć zwiedzanie walimskich sztolni, eksplorację nieprzystępnych na co dzień książańskich podziemi, wiele prelekcji na temat roli zamku w obiekcie Riese, a także badania terenowe wykonywane przez naukowców z AGH. Ponadto organizatorzy przewidzieli także wiele konkursów i atrakcji dla uczestników, a między innymi Mistrzostwa Eksploratorów w Paintballu czy Mistrzostwa Polski w Eksploracji.

więcej >>>

Zamek Książ ma na swoim koncie wiele legend, lecz tylko nieliczne z nich posiadają ziarenko prawdy. Zastanówmy się, ile jest tych tajemnic?

Jak głoszą legendy, Bolko I nie pozostawił po sobie żadnego następcy, dlatego też na podstawie klauzuli zawartej w umowie podpisanej z królem czeskim Karolem IV, dożywotne prawo do majątku nabyła wdowa po Bolku - Agnieszka.

Lecz co stało się z jej majątkiem? Gdzie podziały się skrzynie z kosztownościami? Co zawierały te skrzynie? Zdobędziesz się na odwagę by przenieść się do średniowiecza? Czy będziesz usiłował rozwiązać zagadkę? Czy dasz radę pokonać wszystkie próby, żeby odnaleźć zaginioną skrzynię?

więcej >>>

Zapraszamy wszystkich wielbicieli motoryzacji, a w szczególności tych, którzy zainteresowani są zabytkowymi modelami. W piątek 14 września bieżącego roku, w Zamku Książ gościć będą uczestnicy XX Jubileuszowego Zlotu MB/8, a kultowe pojazdy będzie można podziwiać w godzinach od 10:00 do 12:00 na Dziedzińcu Honorowym Zamku Książ, a także na parkingu przed budynkiem bramnym.

więcej >>>

Ostatnimi czasy, a konkretniej w wakacje, niezwykle popularne stało się zwiedzanie zamku trasą "Baśniowy Książ". Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, pragniemy poinformować, iż czas jego trwania zostanie przedłużony przez kolejne trzy niedziele.

W każdą niedzielę, od 20 maja do 16 września bieżącego roku w Zamku Książ odbywają się tematyczne trasy zwiedzania przygotowane z myślą o tych najmłodszych turystach wraz z rodzicami.

więcej >>>
[1] 2 3 4 5 6 7 8
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica