Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności

Polsko-Czeski turniej rycerski w Zamku Książ
31.05.2012

Już pod koniec czerwca, a początkiem lipca do Wałbrzycha zjedzie się około 150-200 rycerzy z Polski i Czech. Przez trzy dni będą zamieszkiwać w wybudowanej osadzie, zaprezentują kulturę, a także zwyczaje średniowieczne.

Przedstawienia walk, pokazy konne, wystrzały z różnych machin miotających, bieg dam, gry i zabawy, pokazy rzemiosła i katowskie, przedstawienie bitwy oraz spalenie wioski, średniowieczne posiłki i koncerty dawnej muzyki to tylko część z atrakcji. Przybywajcie, lecz strzeżcie się zbójów na swej drodze! Polsko - Czeski turniej to niepowtarzalne historyczne wydarzenie, które organizowane jest przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury na terenie Stada Ogierów przy Zamku Książ, w dniach 30 czerwca, oraz 1 lipca.

Omawiany projekt organizowany jest przy wsparciu finansowym dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013, oraz kapitału państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis "Przekraczamy granice".

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

<<< powrót
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica - radca prawny Wałbrzych