Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności

Daisy Von Hochberg świętowałaby dziś swoje 139 urodziny
28.05.2012

Najsławniejsza mieszkanka malowniczego Zamku Książ, Maria Teresa Olivia Hochberg Von Pless, nazywana także Daisy, skończyłaby dziś 139 lat.

Była ona uważana za najpiękniejszą kobietę w czasach w których żyła. Posiadała najdłuższy na świecie naszyjnik z pereł o długości 6,7 metra, a także aktywnie spędzała czas i z pasją oddawała się działalności charytatywnej i społecznej. Była wielbicielką muzyki, uwielbiała jazdę konną i polowania, a także wprowadziła do zamku piękne tradycje. Dla ubogich i pracowników zamkowych organizowała książańskie Boże Narodzenia, a gdy rozpoczynały się wakacje zapraszała dzieci swoich służących na piknik do zamkowych ogrodów i pozwalała im się bawić w komnatach.

Ponadto zaprzyjaźniona była z cesarzem niemieckim, angielską parą królewską, oraz najwyższą europejską arystokracją - wszystkie te osobistości przyjmowała w gościnnych murach Zamku Książ. Daisy zmarła 29 czerwca 1943 roku w Wałbrzychu, w posiadłości przy współczesnej ulicy Moniuszki, zaraz po dniu swoich 70-tych urodzin.

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

<<< powrót
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica - radca prawny Wałbrzych