Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności

Zapraszamy na trasę Baśniowy Książ
31.08.2012

Ostatnimi czasy, a konkretniej w wakacje, niezwykle popularne stało się zwiedzanie zamku trasą "Baśniowy Książ". Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, pragniemy poinformować, iż czas jego trwania zostanie przedłużony przez kolejne trzy niedziele.

W każdą niedzielę, od 20 maja do 16 września bieżącego roku w Zamku Książ odbywają się tematyczne trasy zwiedzania przygotowane z myślą o tych najmłodszych turystach wraz z rodzicami.

W trakcie spacerów po komnatach, tarasach, korytarzach oraz dziedzińcach zamkowych będziemy szukali skrzydlatego Pegaza, odważnego i silnego Herkulesa, zobaczymy pojedynek Ateny z Arachne zamienionej w pająka, a także dowiemy się dlaczego pobliska skała zwana jest Skałą olbrzyma oraz czy perły sprowadziły na piękną księżniczkę Daisy pecha i czy Zamek Książ ma swoją ,,białą damę’’.

Na wspomniane zwiedzanie zapraszamy na godziny 11.00 oraz 13.00, bilety rodzinne można zarezerwować przez Internet lub kupić tuż przed wycieczką o ile znajdą się wolne miejsca. Cena biletu ulgowego to 9 zł, normalnego 18 zł, czas oprowadzania wynosi około 90 minut.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

<<< powrót
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica