Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Aktualności » Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

Wybierz przedział
do
 

Już pod koniec czerwca, a początkiem lipca do Wałbrzycha zjedzie się około 150-200 rycerzy z Polski i Czech. Przez trzy dni będą zamieszkiwać w wybudowanej osadzie, zaprezentują kulturę, a także zwyczaje średniowieczne.

Przedstawienia walk, pokazy konne, wystrzały z różnych machin miotających, bieg dam, gry i zabawy, pokazy rzemiosła i katowskie, przedstawienie bitwy oraz spalenie wioski, średniowieczne posiłki i koncerty dawnej muzyki to tylko część z atrakcji. Przybywajcie, lecz strzeżcie się zbójów na swej drodze! Polsko - Czeski turniej to niepowtarzalne historyczne wydarzenie, które organizowane jest przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury na terenie Stada Ogierów przy Zamku Książ, w dniach 30 czerwca, oraz 1 lipca.

więcej >>>

Najsławniejsza mieszkanka malowniczego Zamku Książ, Maria Teresa Olivia Hochberg Von Pless, nazywana także Daisy, skończyłaby dziś 139 lat.

Była ona uważana za najpiękniejszą kobietę w czasach w których żyła. Posiadała najdłuższy na świecie naszyjnik z pereł o długości 6,7 metra, a także aktywnie spędzała czas i z pasją oddawała się działalności charytatywnej i społecznej. Była wielbicielką muzyki, uwielbiała jazdę konną i polowania, a także wprowadziła do zamku piękne tradycje. Dla ubogich i pracowników zamkowych organizowała książańskie Boże Narodzenia, a gdy rozpoczynały się wakacje zapraszała dzieci swoich służących na piknik do zamkowych ogrodów i pozwalała im się bawić w komnatach.

więcej >>>

W środę 30 maja tego roku zorganizowany zostanie casting do filmu historycznego o kompleksie Riese. Jeśli jesteście zainteresowani rozpoczęciem przygody z aktorstwem to serdecznie zapraszamy na przesłuchania w Zamku Książ.

Zarejestrować się będziecie mogli od godziny 14.00, natomiast dwie godziny później staniecie przed komisją wytypowaną spośród producentów filmu - TVP Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu,  czyli placówki kultury samorządu województwa dolnośląskiego. Do naborów zapraszamy osoby w każdym wieku, niemniej jednak najbardziej zależy nam na dzieciach w wieku 7-12 lat, osobach dorosłych i aktywnych seniorach – wypowiada się Maciej Kieres, reżyser TVP i OKiS. Omawiany casting jest dobrą okazją dla wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił przed kamerą i utożsamić się z bohaterami filmu o kompleksie Riese.

więcej >>>

Czy Zamek Książ jest straszny, gdy zapada zmrok? 150 letni mieszkańcy tego miejsca zapewne odpowiedzieliby, że nie ;) Czy zjawy, upiory, białe damy, świadkowie burzliwej historii książańskiej rezydencji przechadzają się po marmurowych korytarzach? Co Wy sami wiecie o sobi...e? Boicie się ciemności?

Wszystkie przedstawione kwestie możecie zweryfikować już 10 lutego br podczas drugiej edycji "Nocnego zwiedzania Zamku Książ..."!

Będzie jeszcze mroczniej, a dawna siedziba Hochbergów zamieni się w istny sabat strzyg i demonów. Droga rozświetlona jedynie blaskiem nocnych lamp obejmie również nieudostępnione na zwykłej trasie pomieszczenia - kuchnie na V piętrze czy podziemną piwnicę arystokracji władającej wcześniej zamkiem.

więcej >>>

W dniach 1-2.10.2011 w Zamku Książ w ramach “Jesiennych spotkań ze sztuką” odbędą się  koncerty i przedstawienia teatralne, oraz otwarcie nowej wystawy.

więcej >>>
1 [2] 3 4 5 6 7 8
projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica - radca prawny Wałbrzych