Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Warto zobaczyć » Szlakiem Zamków Piastowskich

 

Szlakiem Zamków Piastowskich w regionie wałbrzyskim25.05.2010

Od czasu do czasu bywam na Rogowcu. Codziennie widzę go z okien domu, każdego dnia inaczej, raz bliżej, raz dalej, raz wyraziściej, raz  mgliściej. Z Głuszycy nie wydaje się tak strzelisty i tak groźny jak z drogi do Rybnicy Leśnej, gdzie sterczący wierzchołek na skraju urwiska stwarza wrażenie niebosiężnej góry i trudno uwierzyć, że tu właśnie w średniowieczu było gniazdo wojowników strzegących książęcych rubieży przed wrogiem.

więcej >>>

19.05.2010

Wyprawa turystyczna „szlakiem zamków piastowskich” w regionie wałbrzyskim może dostarczyć wielu niespodziewanych wrażeń. Rzeczą niezwykłą jest zaskakujące usytuowanie zamków w miejscach trudno dostępnych, zaszytych w gęstwinie leśnej, a zarazem wzbudzających zachwyt roztaczającym się widokiem urzekających górskich krajobrazów.

więcej >>>

16.05.2010

Ziemia wałbrzyska wydaje się wciąż „białą kartą” na mapie największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Wystarczy przeprowadzić sondaż na ten temat wśród Dolnoślązaków, nie mówiąc o całej Polsce.

więcej >>>

14.05.2010

Wycieczki na Rogowiec w gminie Głuszyca, gdzie zachowały się jeszcze szczątki murów zamkowych i wieży obronnej, a dalej na zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, jeden z najlepiej zachowanych zamków średniowiecznych w Polsce, to zaledwie pierwsze dwa ogniwa na szlaku zamków piastowskich w regionie wałbrzyskim.

więcej >>>

projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine - malowanie proszkowe Świdnica