Ksiaz Castle in Poland Schloss Fürstenstein in Polen
Tu jesteś: » Warto zobaczyć » Festiwal Kwiatów i Sztuki

    Co roku od lat dziesięciu na teren Kompleksu zamkowego w Książu zjeżdżają się hodowcy i najwięksi miłośnicy roślin by wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju Wystawie Kwiatów. Tradycyjnie wystawa pod nazwą „Festiwal Kwiatów i Sztuki” odbywa się w długi majowy weekend.
    Wystawa przyciąga tłumy ludzi i wśród innych odbywających się tu imprez cyklicznych na stałe wpisana jest w kalendarz ważnych imprez kulturalnych w Polsce. Na festiwalu, który odbywa się nie tylko przed zamkiem, gdzie tarasy ogrodowe w stylu angielskim i francuskim oraz zniewalająca panorama lasów i gór stanowią urzekającą i niepowtarzalną oprawę tej imprezy, ale także w przepięknych bogato zdobionych wnętrzach zamku, w których prezentowana jest starannie dopasowana do zabytkowych mebli i wazonów ekspozycja z niezwykłych kompozycji kwiatów przeplatana rękodziełem artystycznym. Podczas festiwalu tradycyjnie nie może zabraknąć także wystawy i pokazu formowania drzewek bonsai oraz pokazów florystycznych. Goście mają nie tylko możliwość podziwiana ale także zakupienia sadzonek rzadkich okazów kwiatów i roślin oraz niezwykłych bukietów.
    „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to nie tylko wystawa kwiatów ale także towarzyszące jej kiermasze wyrobów rzemieślniczych i artystycznych, występy artystów, przedstawienia teatralne, pokazy średniowiecznych walk rycerskich oraz liczne zabawy dla dzieci.

projektowanie stron Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
o książu - hotel karpacz - Wiadomości Wałbrzych - Quadersteine